Akumulatory do zadań specjalnych!

Akumulatory do zadań specjalnych!
Nasze produktyNasze produkty
2015-05-10

Moc na długą i bezpieczną podróż

Exide Marine & Multifit to gama akumulatorów przeznaczonych do specjalnych zastosowań, m.in. do wszelkiego typu łodzi i pojazdów rekreacyjnych.

Główną cechą produktów gamy Marine & Multifit, oferowanych już od kilku lat,  są większe możliwości w zakresie magazynowania energii. Wybierając odpowiedni model, użytkownicy akumulatorów mogą zapewnić dłuższy okres zasilania w łodziach, samochodach typu camper, przyczepach kempingowych oraz wszelkich pojazdach specjalnych.  

Oferta Exide Marine & Multifit składa się z trzech gam produktów:

• Start (odpowiedzialne za rozruch silnika),

• Dual (odpowiada za rozruch wraz z zasilaniem urządzeń),

• Equipment (do zasilania urządzeń).

W każdej gamie stworzono 2 poziomy produktów odpowiadających na potrzeby zarówno prostych, klasycznych, jak i najbardziej nowoczesnych i wyrafinowanych zastosowań.

Exide Start

Gama Exide Start została zaprojektowana, aby dostarczać prąd o dużej mocy niezbędny do rozruchu silników łodzi, zarówno niewielkich silników przyczepnych, jak i dużych napędów rufowych. W ramach tej gamy dostępne są 2 rozwiązania:

• START-AGM – całkowicie bezobsługowe akumulatory wykonane w technologii AGM, z systemem odgazowania VRLA,

• START – wykonane w klasycznej technologii kwasowo-ołowiowej.

Exide Dual

Gama Exide Dual została zaprojektowana, aby zapewnić źródło energii w łodziach wymagających podwójnego zasilania oraz w bogato wyposażonych pojazdach rekreacyjnych. Ta gama jest odpowiednia do klasycznych łodzi, camperów i przyczep wymagających funkcji rozruchowej oraz z koniecznością zasilania dodatkowych urządzeń. Gama ta oferuje akumulatory:

• Akumulatory serii DUAL-AGM – całkowicie bezobsługowe z odpowietrzaniem VRLA,

• Akumulatory DUAL – wykonane w klasycznej technologii ołowiowo-kwasowej.

Exide Equipment

Akumulatory z gamy Exide Equipment są przeznaczone do zaspokojenia zapotrzebowania na energię wszelkiego wyposażenia pokładowego łodzi oraz pojazdów rekreacyjnych. Obejmują poziom produktowy:

• Akumulatory Equipment-Gel – całkowicie bezobsługowe z odpowietrzaniem VRLA,

• Klasyczne kwasowo-ołowiowe akumulatory Equipment. Akumulatory tej gamy są najlepszym wyborem dla zaspokojenia zapotrzebowania na energię zarówno wszelkiej małej elektroniki pokładowej, jak i w zakresie zasilania awaryjnego.

Wszystkie akumulatory Exide Marine & Multifit wykonane w technologii AGM lub GEL posiadają certyfikat DNV (znana na świecie klasyfikacja podzespołów marynistycznych), ułatwiający uzyskanie dla nowych łodzi certyfikacji na zgodność z europejskimi przepisami morskimi.

Aby dokonać właściwego doboru optymalnego akumulatora z gamy Marine & Multifit, należy określić zapotrzebowanie energetyczne łodzi lub pojazdów rekreacyjnych, warunki użytkowania akumulatora oraz technologię odpowiadającą warunkom użytkowania. Wskazówek w tym zakresie można szukać w dedykowanych materiałach informacyjnych zamieszczonych na stronie www.exide.com w sekcji Rozwiązania dla transportu -> Pliki do pobrania oraz u Przedstawicieli Handlowych Exide.
 

Galeria