Akumulatory Exide Motorbike & Sport. Przygotuj firmę na obsługę pojazdów dla pasjonatów

Akumulatory Exide Motorbike & Sport. Przygotuj firmę na obsługę pojazdów dla pasjonatów
Nasze produktyNasze produkty
2017-05-31

By nic nie zakłóciło radości z jazdy… Exide oferuje firmom wysokowydajne akumulatory

do motocykli i pojazdów sportowych. Poleca też narzędzia do zadań specjalnych.

Exide stosuje najbardziej zaawansowane technologicznie części i komponenty do produkcji akumulatorów, oferując tym samym imponującą moc i doskonałą żywotność swoich produktów. Co więcej, przemyślany design zamienników uwzględnia miejsce na jego rzetelny opis, dzięki któremu łatwo dobrać idealny do konkretnych wymagań model. Nazwy produktów pozostają spójne z oferowaną technologią – GEL, AGM Ready, AGM i Conventional, a ultranowoczesny projekt opakowania pozwala na szybką i łatwą identyfikację. Czytelnie zaprezentowane korzyści ułatwiają sprzedaż zamienników i coraz chętniej kupowanych akcesoriów.

Produkty Exide do zadań specjalnych to szereg rozwiązań, które pomogą odnieść sukces na rynku wtórnym, m.in. narzędzia do ładowania (czyli prostowniki), testowania i wymiany akumulatorów.

Na szczególną uwagę amatorów sezonowej jazdy zasługują prostowniki Exide. Mogą być one używane do ładowania wszystkich typów baterii kwasowo-ołowiowych w wielu typach pojazdów. Są w pełni zautomatyzowane i mają wbudowany kompensator temperatury – szczególnie przydatny w chłodniejszym klimacie. Prostowniki zapewniają optymalne ładowanie przy parametrach od 1 Ah do 300 Ah, posiadają również zintegrowane funkcje zabezpieczeń, które pozwalają określić, czy akumulator jest w dobrej kondycji.  

Prostownik to podstawowe wyposażenie profesjonalnych warsztatów a także pojazdów sezonowych: zabytkowych samochodów, kamperów, przyczep kempingowych, łodzi lub motocykli. Wyłączając regiony, w których rozruch silnika w niskiej temperaturze jest powszechny, właściciele samochodów z reguły nie posiadają własnych prostowników. Tymczasem użytkownikom pojazdów sezonowych, czyli nieużywanych przez większą część roku, prostownik jest niezbędny.

W typowym warsztacie znajduje się jeden główny prostownik, używany do optymalizacji akumulatorów w autach luksusowych i sportowych. Uzupełniany jest wieloma przenośnymi prostownikami, używanymi do rutynowego podładowania lub zamknięcia obwodu w samochodzie, gdy akumulator jest odłączony.

To narzędzie, które przydaje się też w każdym garażu. Exide chce zapewnić swoim klientom jak najdłuższą pracę zakupionych przez nich akumulatorów, dlatego wprowadził na rynek gamę prostowników o zoptymalizowanych profilach ładowania. Są one wyposażone w tryby pracy dopasowane do wszystkich akumulatorów typu: AGM, GEL i EFB.

Właściciele pojazdów zabytkowych i sezonowych mogą częściej potrzebować własnego prostownika.

Wskazówki ładowania

> Akumulatory należy ładować poza pojazdem, gdy napięcie spadnie poniżej 12,45 V (lub 6,2 V dla akumulatorów 6 V)

> Użyj specjalnie opracowanego prostownika Exide, aby osiągnąć najlepsze efekty

> Unikaj źródeł ognia lub iskrzenia i zapewnij dobrą wentylację w trakcie ładowania i po naładowaniu

> Pozostaw akumulator w spoczynku przez co najmniej 12 godzin po naładowaniu

Galeria