Carbon Boost - Przełom w technologii produkcji akumulatorów

Carbon Boost - Przełom w technologii produkcji akumulatorów
TechnologieTechnologie
2015-09-17

W centrach badawczo-rozwojowych Exide Technologies powstały nowe, przełomowe rozwiązania. Dzięki technologii Carbon Boost IV generacja akumulatorów AGM i EFB, dedykowana pojazdom z systemem Start-Stop ładuje się nawet 1,5 razy szybciej i jest dużo wydajniejsza.

Technologia Carbon Boost była początkowo tworzona z myślą o akumulatorach AGM (ang. Absorbent Glass Mat) i EFB (ang. Enhanced Flooded Batteries). Wieloletnie badania i eksperymenty pozwoliły na opracowanie rozwiązań opartych na unikalnych dodatkach węglowych. Optymalizują one zdolność przyjmowania ładunku oraz czas ładowania akumulatora. Dzięki ambitnej kontynuacji badań i inwestycjom w technologię dziś rozwiązanie Carbon Boost można zastosować w akumulatorach tradycyjnych.

Akumulatory Centra Futura i Exide Premium z technologią Carbon Boost zostały zaprojektowane z myślą o najnowocześniejszych samochodach, napędzanych dużymi, konwencjonalnymi silnikami z bogatym wyposażeniem (urządzeniami pobierającymi energię elektryczną). Akumulatory z rozwiązaniem Carbon Boost sprawdzą się doskonale w trakcie codziennej miejskiej jazdy, gdy ruch uliczny wymusza częste zatrzymania, a także w niskich temperaturach. Nowa grupa akumulatorów to prawie 30% więcej mocy rozruchowej i najbardziej zaawansowana konstrukcja na rynku akumulatorów tradycyjnych.

Statystyki ADAC (niem. Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) wskazują, że najczęstszą przyczyną awarii samochodowych jest usterka akumulatora., wynikająca z jego niedostatecznego naładowania. Technologia Carbon Boost sprawia, że akumulator ładuje się szybciej, jest bardziej wydajny i zwiększa się jego żywotność.