Jak Exide stał się dostawcą akumulatorów pierwszego wyposażenia…

Jak Exide stał się dostawcą akumulatorów pierwszego wyposażenia…
Nasze produktyNasze produkty
2015-05-10

Wiele zakładów Exide, w tym zakład w Poznaniu, produkuje akumulatory, które trafiają bezpośrednio do fabryk producentów samochodów osobowych i ciężarowych. Jakie wymogi musi spełnić producent, aby móc dostarczać swoje wyroby na rynek pierwszego wyposażenia?

Nie sposób wymienić wszystkich w tak krótkim tekście. Każdy klient – producent samochodów – ma swoje własne wymagania zarówno względem produktów, jak i procesu produkcyjnego. Sprawdzenie czy producent spełnia te wymogi odbywa się w procesie tzw. homologacji, który w zależności od klienta trawa od 1 do 1,5 roku. W dużym uproszczeniu oznacza złożoną i długotrwałą proces badań, prób, pomiarów, wprowadzania korekt, która docelowo ma prowadzić do akceptacji finalnego produktu. Pod warunkiem, że przebiega procedurę zgodnie z oczekiwaniami klienta i kończy się pozytywną oceną. Należy tu jednak zaznaczyć, że w przypadku homologacji produktu w jej końcowej fazie, ocena pozytywna oznacza, że wymagania klienta spełnione są w 100%.

Fakt, że producent akumulatorów dostarcza swoje produkty bezpośrednio do fabryk samochodów oznacza, że realizuje on najwyższe standardy branży motoryzacyjnej. Zarówno pod względem jakości produktów, procesów, nowoczesności i efektywności technologii, jak i norm środowiskowych.

Zakład Exide w Poznaniu dostarcza akumulatory pierwszego wyposażenia do FCA Poland, VW Poznań, CNH w Płocku oraz Same Deutz Fahr k. Lublina. Za granicą akumulatory z Poznania typu AGM montowane są w najnowszych modelach samochodów produkowanych w fabryce Jaguara i Land Rovera w Anglii, natomiast standardowe akumulatory trafiają do TPCA w Kolinie (Czechy), VW Bratysława oraz Skoda (fabryka w Mlada Boleslav). Zaopatrujemy także zakłady Scanii i Volvo Trucks w całej Europie.

Podsumowując, około 30% produkcji poznańskiego zakładu trafia bezpośrednio pod maski najnowocześniejszych modeli samochodów wytwarzanych w całej Europie i udział ten nieustannie wzrasta. Dla klienta ostatecznego, który zdecyduje się na zakup akumulatorów Centra lub Exide oznacza to, że otrzymuje akumulator wytworzony na tych samych liniach produkcyjnych, co produkty kierowane do pierwszego wyposażenia, spełniający tym samym najwyższe standardy jakości i wydajności.

Galeria