Medal Europejski dla akumulatorów Centra i Exide

Medal Europejski dla akumulatorów Centra i Exide
NewsNews
2015-09-17

Exide Technologies S.A. został uhonorowany nagrodą za akumulatory marki Centra i Exide z linii Start-Stop AGM. Exide znalazło się w gronie 177 firm, które wyróżniono za produkty i usługi o europejskim standardzie. Medale przyznał Business Centre Club – jedna z największych organizacji pracodawców w Polsce. XXVI uroczystość nadania Medali Europejskich odbyła się 10 czerwca w Warszawie.

Nagrodzone Medalem akumulatory Start-Stop AGM zostały stworzone z myślą o szybko rozwijającym się rynku aut z systemem Start-Stop i systemem hamowania rekuperacyjnego. Nowa generacja akumulatorów doskonale sprawdza się także w łodziach oraz ma zastosowanie w inteligentnych instalacjach oszczędzających paliwo.

„Medal Europejski, to kolejne ważne wyróżnienie dla naszych produktów, które potwierdza pozycję Exide wśród liderów nowych technologii i producentów akumulatorów. To nie tylko cieszący nas dowód uznania, ale także doping do prowadzenia dalszych badań w zakresie technologii produkcji akumulatorów, do rozwoju i dostarczania naszym klientom produktów najwyższej jakości – mówi Janusz Mieloszyk – dyrektor generalny Exide Technologies S.A.”

Exide w 2004 roku jako pierwszy wprowadził na rynek europejski akumulatory dedykowane pojazdom z systemem Start-Stop. Poznański zakład od wielu lat współpracuje z producentami samochodów oraz dostarcza akumulatory pierwszego wyposażenia do aut takich marek jak: Jaguar, Land Rover, Fiat, Volkswagen, Toyota, Citroën, Peugeot, Škoda, Hyundai oraz ciężarowych Volvo i Scania. Exide jest jednym z największych na świecie producentów akumulatorów AGM.