Pełne naładowanie na mroźne dni

Pełne naładowanie na mroźne dni
NewsNews
2016-01-16

Zima pokazała swoje mroźne oblicze i w nowym roku wszyscy doświadczyliśmy na własnej skórze kilku dni i nocy, kiedy temperatura spadła nawet do -24 stopni C.

Wpływ niskich temperatur był zauważalny zwłaszcza w biznesie akumulatorowym, w postaci wzmożonego zainteresowania produktem oraz kumulacji zamówień od klientów, którzy nie przygotowali się na taki zwrot pogody. Po raz pierwszy od lat można było zobaczyć kolejki w sklepach z akumulatorami i po kilka aut z otwartą maską, oczekujących w punktach sprzedaży i warsztatach na wymianę. Handlowcy i mechanicy mieli pełne ręce roboty, odnotowując rekordy sprzedaży w trakcie dwóch najmroźniejszych do tej pory dni w roku. Zdajemy sobie sprawę, że warunkiem pełnego wykorzystania tych jakże istotnych dla naszego biznesu warunków pogodowych, jest pełna dostępność produktu. Pragniemy zwrócić na to uwagę naszym klientom na każdym poziomie dystrybucji.

Na najbliższy weekend prognozowane jest kolejne ochłodzenie, gdzie temperatury w nocy mają spaść poniżej -15 stopni C. Pamiętajmy, że pierwsza fala mrozów przyszła do nas w okresie około noworocznym – wolnym od pracy, przez co wielu kierowców nie miało potrzeby uruchamiania swoich samochodów. W efekcie, warunki pogodowe w najbliższych dniach mogą być testem stanu akumulatora dla kolejnej grupy kierowców.

Rekomendujemy dobre przygotowanie się do tego czasu i zaopatrzenie w akumulatory marki CENTRA i EXIDE, które – dzięki swoim walorom jakościowym i niezawodności – są najlepszym rozwiązaniem w wymagających warunkach pogodowych.